عنوان پست

30/07/1393 12:07 4

عینک 2425 یکی از مدلهای پیشرفته عینک ریبن می باشد که با تولید انبوه آن توانسته جا پای رقبای خارجی بگذارد که چی حالا ؟ عینک 2425 یکی از مدلهای پیشرفته عینک ریبن می باشد که با تولید انبوه آن توانسته جا پای رقبای خارجی بگذارد که چی حالا ؟ عینک 2425 یکی از مدلهای پیشرفته عینک ریبن می باشد که با تولید انبوه آن توانسته جا پای رقبای خارجی بگذارد که چی حالا ؟ عینک 2425 یکی از مدلهای پیشرفته عینک ریبن می باشد که با تولید انبوه آن توانسته جا پای رقبای خارجی بگذارد که چی حالا ؟ عینک 2425 یکی از مدلهای پیشرفته عینک ریبن می باشد که با تولید انبوه آن توانسته جا پای رقبای خارجی بگذارد که چی حالا ؟ عینک 2425 یکی از مدلهای پیشرفته عینک ریبن می باشد که با تولید انبوه آن توانسته جا پای رقبای خارجی بگذارد که چی حالا ؟ عینک 2425 یکی از مدلهای پیشرفته عینک ریبن می باشد که با تولید انبوه آن توانسته جا پای رقبای خارجی بگذارد که چی حالا ؟ 

UV400 - یو وی 400 چیست؟

22/07/1393 03:07 0

آیا می دانید یو وی 400 چیست که فروشندگان عینک آفتابی برای فروش عینک خود آن را تبلیغ می کنند. حتما در هنگام خرید عینک آفتابی از مغازه ها و فروشگاه های اینترنتی دیده اید که میگویند فلان عینک آفتابی یو وی 400 دارد . اگر می خواهید بدانید که کلمه UV از کجا آورده شده است متن زیر را به دقت بخوانید. یو وی 400 چیست؟

همه افراد نیازمند استفاده از عینک آفتابی

22/07/1393 03:07 0

عینک آفتابی-بیش از یک چهارم بزرگسالان عینک آفتابی استفاده می کنند و بسیاری از والدین کودکان خود را ملزم به استفاده از عینک آفتابی نمی کنند . تابستان نزدیک است و تقریبا 73 درصد بزرگسالان از عینک آفتابی استفاده می کنند . این در حالیست که نیمی از والدین برای استفاده فرزندشان عینک آفتابی تهیه نمی کنند .

هشدار به استفاده كنندگان لنز هاى رنگى

22/07/1393 03:07 0

اتحاديه اپتومتري كانادا به استفاده كنندگان لنزهاي رنگي بدون شماره اي كه اصطلاحا لنز هاي زيبايي ناميده مي شوند هشدار مي دهد اين اتحاديه چنين تشخيص داده است كه همه لنز هاي تماسي چه تجويز شده باشند وچه تجويز نشده باشند داراي اثرات جانبي و صدمات چشمي بالقوه يكساني مي باشند خطر ايجاد صدمات چشمي با لنز هاي تماسي تجويز شده حداقل در نظر گرفته ميشود زيرا اين لنز ها از مواد تائيد شده اي توليد مي شوند ،بطور صحيح فيت مي شوند وتحت نظارت تجويز كنندگان حرفه اي مورد استفاذه قرار مي گيرند اما لنز هاي زيبايي كه از طرق مختلف تهيه مي گردند توسط تجويز كنندگان حرفه اي تجويز نمي شوند وتحت نظارت انان مورد استفاده قرار نمي گيرند از انجايي كه لنز هاي زيبايي بدون ارزيابي سلامتي چشم مورد استفاده قرار مي گيرند احتمال بروز خطرات

ناخنک چشم در اثر نور آفتاب

22/07/1393 03:07 0

ناخنک چشم یک بافت اضافی دارای عروق است که در ناحیه سفیدی چشم (بیشتر در بخش داخلی چشم) در مجاورت قرنیه (بخش رنگی چشم) به وجود می آید. ناخنک، شایع‌ترین عارضه چشم‌ی پس از کاتاراکت (آب مروارید) است. ناخنک چشم ناخنک چشم خفیف‌ترین عارضه اشعه ماورای بنفش نور آفتاب است. هنوز برای این عارضه چشمی علت مشخصی یافت نشده است، اما به نظر می‌رسد قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض نور آفتاب، بدون استفاده از عینک آفتابی، از علل مهم بروز آن است.

نقش تغذیه در سلامت چشم

22/07/1393 03:07 0

سوالات بسیاری در مورد نقش تغذیه و بخصوص ویتامین ها و گیاهان طبی در سلامت چشم مطرح میشود. واقعیت اینست که علیرغم مصرف متداول این مواد گیاهی وطبیعی، دانش ما بدلیل فقدان تحقیقات علمی لازم، بسیار محدود است. در این مقاله ما به نقش ویتامین ها ومواد گیاهی اشاره میکنیم که نقش آنها بیشتر تجربه شده است.

مناسبترین رنگ عینک آفتابی

22/07/1393 03:07 0

يك اپتومتريست گفت: شدت نور خورشيد براي چشم آسيب‌رسان است و ورود اشعه ماوراءبنفش به چشم نيز موجب آب‌ مرواريد مي‌شود، در نتيجه استفاده از عينك آفتابي مناسب و جاذب UV در تابستان ضروري است. عبدالهادي رئيس‌زاده اظهار كرد: نور خورشيد از دو جهت مي‌تواند به چشم آسيب برساند. شدت نور خورشيد و وجود اشعه ماوراء بنفش دو پارامتر آسيب‌رسان به چشم‌ها هستند و با استفاده از عينك آفتابي مناسب مي‌توان از آسيب به چشم پيشگيري كرد

مراقب چشمانتان باشید

22/07/1393 03:07 0

اشعه های ماورای بنفش تنها به پوست آسیب نمی رسانند بلکه این اشعه ها در عین حال برای چشمان ما نیز مضرند و این بهترین دلیلی است که عینک آفتابی تان را از خود دور نکنید.خوشبختانه خیلی از ما عادت کرده ایم و زمانیکه از خانه بیرون می رویم دستمان به طرف ضدآفتابمان دراز می شود و قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به پوستمان کرم می زنیم اما هنوز شاید اهمیت چندانی به عینک ضد آفتاب نمی دهیم و یا آنرا فراموش می کنیم. با این حال باید گوشزد کنیم استفاده از عینک مختص کنار دریا یا خارج از شهر نیست، زمانیکه بیرون می روید لازم است که مراقب چشمانتان باشید. پرتوهای خورشید باعث آب مروارید شده و روند پیری سلولهای شبکیه چشم را سرعت می بخشد. آسیب این پرتوها در طولانی مدت می تواند به «تخریب ماکولای شبکیه وابسته به سن» منجر شود. برای به تعویق انداختن پیری چشم و محدود کردن نتایج منفی آن بهترین راه حل استفاده منظم از عینک آفتابی است.

ميليونها نفر درجهان به عينك نياز دارند

22/07/1393 03:07 0

پژوهشگران استراليايي با انتشار يك گزارش جديد جهاني تاكيد كردند كه ميليونها نفر در سراسر دنيا به عينك احتياج دارند اما حتي همين ساده‌ترين وسيله براي حفاظت از چشم‌هايشان را نيز در اختيار ندارند.

120 میلیون تومان؛ هزینه عینک "آقای الف"/فیلم سه‌بعدی ایرانی سردرد نمی‌آورد

22/07/1393 03:07 0

طراح و مجری سه‌بعدی "آقای الف" با تاکید بر اینکه این فیلم نخستین اثر بلند سینمایی سه‌بعدی ایرانی است، گفت: برای نمایش اثر در برج میلاد به 750 عینک نیازست که هزینه آن 120 میلیون تومان می‌شود. بابک محقق طراح و مجری سه بعدی فیلم "آقای الف" درباره اظهارات فرامرز قهرمانی‌فر فیلمبردار که گفته است اولین فیلم سه بعدی ایران اثری از وی است نه "آقای الف" به کارگردانی علی عطشانی، به خبرنگار مهر گفت: وی در گفتگویی عنوان کرده که عطشانی حتی تا کنون یک فریم عکس سه بعدی نگرفته است. مگر قرارست کارگردان عکاس سه بعدی باشد؟ این بخش کار بر عهده من بوده است. نیاز نیست حتما کارگردان هم دانش سه بعدی داشته باشد.

300 محل غير مجاز عينك هاى آفتابى جمع آورى شد

22/07/1393 03:07 0

چشم ها سو می گيرد «۳۰۰ محل عرضه غيرمجاز عينك هاي آفتابي در سطح شهر تهران جمع آوري شد.» اتحاديه صنف سازندگان و فروشندگان عينك با اعلام اين خبر اميد تازه اي براي بهبود بخشيدن اوضاع آشفته بازار عينك ايجاد كرد. بسياري از مصرف كنندگان عينك هاي آفتابي مورد نياز خود را از بوتيك ها، مغازه ها، خرازي ها و معابر عمومي تهيه مي كنند كه وضعيت نامطلوبي دارد. اين عينك ها معمولاً محصول كشورهاي خاور دورند كه استاندارد لازم را دارا نيستند و معمولاً از طريق مبادي هاي غيرقانوني و بازارچه هاي مرزي وارد كشور مي شوند. چون بر توليد، حمل ونقل و فروش آنها هيچ گونه نظارتي نيست شما مي توانيد با پرداخت كمتر از دوهزار تومان صاحب يك عينك آفتابي شويد ولي آيا هرگز فكر كرده ايد اين عينك ها تحت چه شرايطي و چگونه به دست مصرف كننده مي رسد؟ بسياري از اين عينك ها كه معمولاً از جنس مرغوب هم نيستند در شرايط نامطلوبي حمل مي شوند. بسياري از فروشندگان به خاطر كسب سود بيشتر و حمل كالاي بيشتر در فضاي كمتر آنها را از جعبه ها و بسته هاي اصلي خارج مي كنند به همين دليل آنها را فله اي در خيابان يا گوشه يك بوتيك روي بسته هاي ديگر كالاها در مغازه ها مي بينيم. قيمت تنها عدسي يك عينك آفتابي كه در شرايط استاندارد توليد، حمل و به فروش مي رسد ۲۰ الي ۳۰ هزار تومان است. قيمت كالا خود گوياي بسياري از واقعيت ها است.

ابداع شیوه ای برای تماشای تصاویر سه بعدی بدون نیاز به عینک

22/07/1393 03:07 0

شرکت HP شیوه ای ابداع کرده است که به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به عینک های مخصوص، ویدیوهای سه بعدی بر روی تلفن های همراه را تماشا کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، در این شیوه زوایای دید آن قدر وسیع هستند که تماشاگر می تواند فقط با چرخش صفحه نمایشگر یک شیئی را به طور کامل ببیند. این محققان روشی را برای قابل مشاهده کردن تصاویر به صورت سه بعدی ابداع کرده اند که تصویر را از زوایای تا 45 درجه از مرکز در هر جهت، بالا - پایین، از یک سو به سوی دیگر و یا مورب قابل مشاهده می کند.

اثرات استفاده از عینک آفتابی نامناسب

22/07/1393 03:07 0

آفتاب: عضو انجمن چشم پزشکی ایران، نسبت به مشکلات چشمی افراد بر اثر استفاده از عینک های آفتابی غیر استاندارد، هشدار داد. دکتر پرویز زرین بخش در گفتگو با خبرنگار مهر، عینک های آفتابی را مثل شمشیر دو لبه خواند و گفت: «عینک هایی که دارای استانداردهای لازم هستند، از چشم در برابر اشعه های آفتاب محافظت می کنند و عینک های غیراستاندارد، صدمات زیادی را متوجه چشم افراد می کند».

اختراع عینکی برای بهبود دید افراد کم بینا

22/07/1393 03:07 0

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران( econews.ir )، نتایج آزمایشات اولیه بر روی این عینک نشان می دهد افراد کم بینا با استفاده از آن خواهند توانست اَشکال، رنگ ها و صورت افراد مختلف را تشخیص دهند.

اختراع عينك منحصر به فردي كه خود را با چشم كاربر تنظيم مي‌كند

22/07/1393 03:07 0

يك دانشمند انگليسي موفق به ابداع عينک جديدي شده است كه مطابق با توان چشمي كاربر تغيير مي‌كند. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، اين عينک منحصر به فرد به گونه‌اي طراحي شده است كه مي‌تواند بدون كمك چشم پزشك خود را با چشم بيمار تطبيق دهد. رسانه‌هاي محلي هند اعلام كردند كه يك ميليون جفت از اين عينک هاي ابداعي دانشمند انگليس به زودي در هند توزيع خواهد شد.

از چشم مصنوعي چه مي‌دانيد؟

22/07/1393 03:07 0

از چشم مصنوعی چه می‌دانید؟ از چشم مصنوعي چه مي‌دانيد؟ در اطراف ما آدم‌هايي هستند که به دليلي (از يک تصادف ساده گرفته تا اصابت ترکش يک خمپاره) چشمان‌شان را از دست داده‌اند. شايد چند سال پيش، اين افراد ناچار بودند که با اين نازيبايي در چهره‌شان کنار بيايند؛ ولي دنياي پزشکي امروز مي‌تواند اين زيبايي از دست رفته را به چشم‌ها بازگرداند. چشم مصنوعي، پديده‌اي است که با پيشرفت‌هايي که در چشم‌پزشکي صورت گرفته، مي‌تواند زيبايي را به چهره‌ها بازگردانددکتر ابوالفضل رحيمي، متخصص چشم و فوق‌تخصص جراحي پلاستيک پلک، درباره چشم مصنوعي و اصول نگهداري آن توضيح مي دهند:

از عينک گوگل تا عينک مايکروسافت؛

22/07/1393 03:07 0

بازی مجازی در دنیای واقعی ؛ معجزه عینک کينکت + عکس هر چه قدر که عينک گوگل صدا کرد قرار است در آينده اي نه چندان دور عينک مايکروسافت صدا کند، عينکي که براي Xbox One ساخته شده است و اين يعني گيمرها از اين به بعد بازي ها را با طعم واقعيت افزوده مي توانند بچشند. به گزارش خبرنگار دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ بازي هاي ديجيتال و رايانه بسياري را تبديل به انسان هاي ايستايي متکي به ابزار کرده اند، خواه نا خواه جدا کردن ما از ابزار ديجتال امروزي به امري لاممکن تبديل شده و البته اشتباه است چرا که نبايد به دليل آنکه درست انجام دادن کاري را نمي دانيم بايد کاملا دور آن را خط بکشيم.

استفاده از عینک آفتابی در روز برفی

22/07/1393 03:07 0

یک چشم پزشک معتقد است، استفاده از عینک آفتابی در روزهای برفی نسبت به روزهای آفتابی اهمیت دوچندان می‌یابد. دکتر فریبا شیخی شوشتری اظهار داشت: در روزهای برفی کریستال‌های برف نور آفتاب را منعکس کرده و به چشم می‌تابند که برای محافظت از چشم‌ها حتماً باید از عینک آفتابی استفاده شود.شیخی شوشتری معتقد است، پرتو UV با برخورد به برف منعکس شده و به چشم برخورد می‌کند و موجب التهاب قرنیه می‌شود.

استفاده از کلاه های ایمنی و عینک آفتابی در مراکز تجاری پایتخت فیلیپین ممنوع شد.

22/07/1393 03:07 0

استفاده از کلاه های ایمنی و عینک آفتابی در مراکز تجاری پایتخت فیلیپین ممنوع شد. به نوشته پایگاه اینترنتی رادیو بین المللی فرانسه، رئیس پلیس مانیل بر سر داشتن کلاه ایمنی و عینک آفتابی در مراکز تجاری این شهر را ممنوع اعلام کرد. هدف از این ممنوعیت این است که مجرمان نتوانند در زمان حمله به مغازه ها هویت خود را پنهان کنند.

alimohammadnikzadkamalمحمداحمد

کلیه حقوق برای ایران عینک محفوظ میباشد - طراحی و اجرا : رسانه هزاره .